Kwiaty na urodziny dziecka

Takiego świętowania jak obchodzenie urodzin trudno sobie wyobrazić bez pięknych kwiatów. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek, płeć, i związek, który łączy darczyńcę z odbiorcą. Wybierając kwiaty na urodziny warto rozważyć szczególne niuanse, jakimi się kierować podczas komponowania bukietu:

Dziewczęta i młode kobiety – czerwone róże, białe lilie

Dojrzałe kobiety – pąki nasyconych odcieni

Znajomi i krewni – chryzantemy, tulipany, gerbery

Koledzy z pracy – storczyki, róże, lilie, goździki, irysy

Ukochana kobieta – kremowe, różowe, białe, czerwone róże

Przyjaciel, przyjaciółka, szef – goździki, róże, mieczyki.

Czerwone kwiaty są zwykle uznawane, jako znak miłości i namiętności, niebieski i fioletowy, jako symbol szczerości i lojalności, białe czułości i czystości, żółte, jako pragnienie dobrobytu i bogactwa. Korzystając z usług kwiaciarni, można nabyć kompozycję na urodziny, uwzględniają gusta odbiorcy. Dawanie radości i zapewnianie dobrego nastroju jest takie miłe. Przyjemną atmosferę na pewno stworzą niezwykle delikatne połączenie wielobarwnych alstromerii, które zapewnią radosny nastrój na cały dzień. Cudowne anemony w wyrazistych kolorach zachwycają swoim urokiem i nieskazitelną formą. Każdy gatunek kwiatów posiada w sobie magię, którą wyczuwają poszczególne jednostki.

Projekt bukietu na urodziny

Przy układaniu kwiatów, floryści używają naturalnej zieleni, ponieważ tworzy ona poczucie bliskości z żywą naturą i świetnie dekoruje bukiet, uzupełniając wybrane kolory. Każda kompozycja na urodziny posiada w sobie sekret znany tylko darczyńcy, który trafiając w odpowiednie ręce zostanie odczytany i rozpoznany. Język kwiatów obowiązuje od wieków, znany jest florystom, którzy komponując bukiet mogą w nim przemycić słowa miłości, szacunku czy podziwu.

Bukiety kwiatów na urodziny dziecka

Wszyscy wiedzą, że kwiaty na urodziny są najjaśniejszym punktem uroczystości, ale niewiele osób udając się małego jubilata/ki decyduje się na zakup kwiatów. Warto to zmienić, ponieważ trzeba przekazywać dzieciom wiedzę na temat sprawiania przyjemności innym ludziom, o niezwykłej naturze roślin, które posiadają moc czynienia dobra. Małe dziewczynki są traktowane przez rodzinę jak księżniczki, a czy nie przyjęło się obdarowywanie ich tym, co najpiękniejsze? Cudem natury są kwiaty, dlatego należy wręczyć dziecku, chociaż mały bukiecik stokrotek lub frezji, aby poczuły się w dniu swoich urodzin wyjątkowo.

Nastolatki znają już znaczenie kwiatów w życiu każdego człowieka, więc wybierając się na imprezę urodzinową do koleżanki, ich pierwszą myślą są kwiaty. Młode damy na pewno zachwycą kwiaty sezonowe, które wyglądają niewinnie. Chociażby tulipany, które nie potrzebują dekoracji, aby wyglądać nieskazitelnie.

Dziecko otrzymując bukiet na urodziny, uczy się nowych obowiązków, które przynoszą im radość i uczą odpowiedzialności. Pielęgnowanie kwiatów, dbanie o codzienną wymianę wody w wazonie jest dobry krokiem w zbliżającą się dorosłość. Obserwacja rozwijających się pąków, wydobywającego się zapachu, zachęca młodych ludzi do zapoznania się z nazwą rośliny, jej pochodzeniem i zapewnieniem starannej opieki, która pozwoli dłużej cieszenie się pięknym widokiem.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Dodaj komentarz